Historia

ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna z siedzibą w Łuczynowie jest firmą prężnie działającą na rynku energetycznym w Polsce i Europie od ponad 25 lat.

Konsekwencją wieloletniej działalności firmy jest bezcenne zaufanie klientów, do których należą między innymi TAURON Dystrybucja S.A., ENERGA-OPERATOR S.A., ENEA Operator Sp. z o.o., ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. oraz PGE Dystrybucja S.A.

W rekomendacjach wystawionych przez partnerów biznesowych, ALPAR jest identyfikowany jako solidny producent wytwarzający produkty wysokiej jakości i zapewniający fachową obsługę techniczną.

Partnerskie podejście do biznesu i stosowane w fabryce nowoczesne technologie wsparte doświadczonym i dynamicznym zespołem ludzi, pozwoliły firmie stworzyć kompleksową ofertę dla rynku energetycznego w zakresie osprzętu i konstrukcji dla linii napowietrznych niskiego oraz średniego napięcia.

Podstawową ofertę produktową ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna stanowią:

 • Osprzęt do zabudowy linii izolowanych niskich napięć, w tym: uchwyty końcowe, uchwyty przelotowe, zaciski przebijające, bezpieczniki napowietrzne, zaciski prądowe, śruby hakowe, haki nakrętkowe, haki dystansowe, haki zawiesia, uchwyty na kabel i rurę, uchwyty z hakiem, obejmy do uchwytów,
 • Osprzęt do zabudowy linii nieizolowanych niskich napięć, tj: konstrukcje mocne, trzony kabłąkowe i hakowe, poprzeczniki końcowe, przelotowe i narożne,
 • Łączniki napowietrzne SN wraz z napędami, takie jak: odłączniki i rozłączniki napowietrzne SN (w tym 100A), napędy ręczne typ NRA i NRAu, napędy elektryczne typu NEA, podstawy bezpiecznikowe SN,
 • Słupowe stacje transformatorowe, stanowiska funkcyjne oraz konstrukcje energetyczne zgodne z obowiązującymi albumami typizacyjnymi,
 • Osprzęt instalacji odgromowej.

Wkład firmy ALPAR w rozwój rynku energetycznego został wielokrotnie doceniony. Do nagród i wyróżnień jakie zostały przyznane firmie ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Sp. J. należą:

 • Wyróżnienie za „Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów AsXSn”, przyznane przez Komisję Konkursową Targów Energetycznych ENERGETAB 2015.

 

 • ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Energetycznych EXPOPOWER 2017, za „Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.

 

 • ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Energetycznych EXPOPOWER 2017 – WYBÓR KONSUMENTÓW, za „Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 • Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, przyznany przez Komisję Konkursową Targów Energetycznych ENERGETAB 2017, za „Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania w sieciach elektro-energetycznych”.
 • ZŁOTY VOLT, nagroda za wyróżniający się produkt elektrotechniczny, przyznawana przez Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki – za „Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 • Puchar Prezesa Polsko – Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej za najefektywniejsze ekonomicznie rozwiązanie technologiczno – organizacyjnie w dziedzinie energetyki, za „Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 • ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów ENERGETYCZNYCH EXPOPOWER 2019, za „Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych”.
 • ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów ENERGETYCZNYCH EXPOPOWER 2019 – WYBÓR KONSUMENTÓW za „Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych”.
 • WYRÓŻNIENIE miesięcznika FORBES w rankingu firm rodzinnych województwa mazowieckiego.

Uznanie na rynku oraz rekomendacje autorytetów naukowych nie byłyby możliwe gdyby nie stała współpraca z Instytutami Naukowymi oraz posiadanie wszelkich niezbędnych przy wprowadzaniu do obrotu wyrobów Certyfikatów, których trzon stanowią Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001:2008 oraz Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji na zgodność z normą EN 1090-2:2009+A1:2011.

Dotychczasowe osiągnięcia, stanowią dla firmy ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Sp.J. inspirację do dalszego rozwoju na wszystkich płaszczyznach jej funkcjonowania.

Centrala firmy | Biuro handlowe

Łuczynów 98
26-900 Kozienice
NIP: 812-154-64-00
REGON: 670963142
KRS: 0000091502

Biuro handlowe

ul. Nowa 8a
64-400 Ostrów Wlkp.