History

ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna z siedzibą w Łuczynowie jest firmą prężnie działającą na rynku energetycznym w Polsce i Europie od ponad 25 lat.

Konsekwencją wieloletniej działalności firmy jest bezcenne zaufanie klientów, do których należą między innymi TAURON Dystrybucja S.A., ENERGA-OPERATOR S.A., ENEA Operator Sp. z o.o., ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. oraz PGE Dystrybucja S.A.

W rekomendacjach wystawionych przez partnerów biznesowych, ALPAR jest identyfikowany jako solidny producent wytwarzający produkty wysokiej jakości i zapewniający fachową obsługę techniczną.

Partnerskie podejście do biznesu i stosowane w fabryce nowoczesne technologie wsparte doświadczonym i dynamicznym zespołem ludzi, pozwoliły firmie stworzyć kompleksową ofertę dla rynku energetycznego w zakresie osprzętu i konstrukcji dla linii napowietrznych niskiego oraz średniego napięcia.

Podstawową ofertę produktową ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna stanowią:

 • Osprzęt do zabudowy linii izolowanych niskich napięć, w tym: uchwyty końcowe, uchwyty przelotowe, zaciski przebijające, bezpieczniki napowietrzne, zaciski prądowe, śruby hakowe, haki nakrętkowe, haki dystansowe, haki zawiesia, uchwyty na kabel i rurę, uchwyty z hakiem, obejmy do uchwytów,
 • Osprzęt do zabudowy linii nieizolowanych niskich napięć, tj: konstrukcje mocne, trzony kabłąkowe i hakowe, poprzeczniki końcowe, przelotowe i narożne,
 • Łączniki napowietrzne SN wraz z napędami, takie jak: odłączniki i rozłączniki napowietrzne SN (w tym 100A), napędy ręczne typ NRA i NRAu, napędy elektryczne typu NEA, podstawy bezpiecznikowe SN,
 • Słupowe stacje transformatorowe, stanowiska funkcyjne oraz konstrukcje energetyczne zgodne z obowiązującymi albumami typizacyjnymi,
 • Osprzęt instalacji odgromowej.

Wkład firmy ALPAR w rozwój rynku energetycznego został wielokrotnie doceniony. Do nagród i wyróżnień jakie zostały przyznane firmie ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Sp. J. należą:

 1. Wyróżnienie za “Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów AsXSn”, przyznane przez Komisję Konkursową Targów Energetycznych ENERGETAB 2015.
 2. ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Energetycznych EXPOPOWER 2017, za “Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 3. ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Energetycznych EXPOPOWER 2017 – WYBÓR KONSUMENTÓW, za “Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 4. Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, przyznany przez Komisję Konkursową Targów Energetycznych ENERGETAB 2017, za “Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania w sieciach elektro-energetycznych”.
 5. ZŁOTY VOLT, nagroda za wyróżniający się produkt elektrotechniczny, przyznawana przez Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki – za “Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 6. Puchar Prezesa Polsko – Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej za najefektywniejsze ekonomicznie rozwiązanie technologiczno – organizacyjnie w dziedzinie energetyki, za “Gamę rozłączników napowietrznych RN(M) SA 24/4/100A, przeznaczonych do stosowania sieciach elektro-energetycznych”.
 7. ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów ENERGETYCZNYCH EXPOPOWER 2019, za “Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych”.
 8. ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów ENERGETYCZNYCH EXPOPOWER 2019 – WYBÓR KONSUMENTÓW za “Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych”.
 9. WYRÓŻNIENIE miesięcznika FORBES w rankingu firm rodzinnych województwa mazowieckiego.

Uznanie na rynku oraz rekomendacje autorytetów naukowych nie byłyby możliwe gdyby nie stała współpraca z Instytutami Naukowymi oraz posiadanie wszelkich niezbędnych przy wprowadzaniu do obrotu wyrobów Certyfikatów, których trzon stanowią Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001:2008 oraz Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji na zgodność z normą EN 1090-2:2009+A1:2011.

Dotychczasowe osiągnięcia, stanowią dla firmy ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Sp.J. inspirację do dalszego rozwoju na wszystkich płaszczyznach jej funkcjonowania.

CORPORATE HEADQUATERS

Łuczynów 98
26-900 Kozienice
NIP: 812-154-64-00
REGON: 670963142
KRS: 0000091502

TRADE OFFICE

ul. Nowa 8a
64-400 Ostrów Wlkp.